Vitale gemeenschappen en de vitaliteit van bewoners en zorgverleners

Gezond Samenleven als vertrek- en eindpunt

Na twee eerdere sessies op 23 april en 14 mei organiseerden we vanuit Lijn1 en Hadoks donderdag 11 juni opnieuw een digitale werksessie met dit keer als thema: Vitale gemeenschappen en de vitaliteit van bewoners en zorgverleners.

In de gezondheidszorg is het vertrekpunt van het gesprek vaak de ziekte of het gebrek aan vitaliteit. Hoe zou het zijn als we juist vanuit gezondheid en vitaliteit beginnen? En hoe zou het zijn als we ook in onze wijk vertrekken vanuit het perspectief van een vitale gemeenschap? Een vitale gemeenschap die bijdraagt aan de vitaliteit van bewoners en (zorg)professionals en andersom. Dat was de insteek van de digitale werksessie van vorige week donderdag.

Met vragen als “Waarin zit de vitaliteit van jouw gemeenschap? Hoe draag jij hieraan bij? Wat betekenen anderen hierbij voor jou? En wat betekent dit vitaliteitsperspectief juist nu in deze Coronatijd?” wilden we de deelnemers aanzetten tot bewustzijn. Door met elkaar vervolgens in kleine groepjes dieper in te gaan op de vragen “waar zit jouw vitaliteit” en “verwoord de vitaliteit van jullie gemeenschap (i.c. groepje in de breakout) in een slogan”, ervaarden de deelnemers ook meteen wat dit met het samen doet.

“Het is waardevol om al die verschillende perspectieven met elkaar uit te wisselen”, aldus een van de deelnemers. “En bijzonder dat het toch bijna bij iedereen om de wisselwerking in het samen zit. Ik had verwacht dat vitaliteit meer iets van het individu was, maar voor mij is nu wel helder, dat juist ook hierin de meerwaarde van samenwerken zit. Een ander kan bijdragen aan mijn vitaliteit en ik kan bijdragen aan iemand anders vitaliteit.”

Lijn1 creëert bewustzijn en beweging op Gezond Samenleven

Wij nemen hierbij als vertrekpunten:

  • De mens en zijn gemeenschap ​
  • Gezondheid (in de brede definitie)
  • De perspectieven en de mogelijkheden​

Ofwel, wat kunnen, willen en doen we samen in onze wijk? Welke dromen en ambities hebben we nog? En welke uitdagingen kunnen we samen het hoofd bieden? Wil ook jij hierover met ons in gesprek? Neem dan contact op met een van onze Lijn1 collega’s.

 

18 juni 2020 | door Kim Schoenmaker |

Door onze website te gebruiken gaat u akkoord met ons cookie- en privacybeleid

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close